Работно време
Вторник – Неделя

.
Начало / Ново / КОРАБЪТ НА КАПИТАН НЕМО АКОСТИРА В М ...

КОРАБЪТ НА КАПИТАН НЕМО АКОСТИРА В МУЗЕЙКО

От 1 март до 29 април Музейко представя своята най-пъстра временна изложба - “Подводен свят”. Изложбата пренася децата 20 000 левги под водата, за да ги срещне вероятно за първи път в живота им с едни от най-екзотичните риби на световния океан и сладководните басейни.

Спуснете се с нашата изследователска подводница към морското дъно, за да видим заедно едни от неговите най-впечатляващи обитатели - рибите!

Временната изложба “Подводен свят” включва над 50 вида екзотични риби в над 20 аквариума, сред които риба-въже, китайски император, растителноядна пираня, риба-лъв, тетраодон фахака и много, много други. Подводните гости на Музейко са част от стратегията на Детския научен център за гостуващи изложби, които предоставят на посетителите му ново съдържание и вълнуващи преживявания.

През двата месеца, докато трае изложбата, Музейко предвижда много допълнителни активности като игри с децата на място, арт ателиета за малки и големи риби, риби на щипка, хартиени маски-риби, интересни гостувания на професионални водолази, плувци и морски специалисти.

Изложбата “Подводен свят” се реализира със съдействието на Община Бургас и  благодарение на подкрепата от телевизионния канал National Geographic и „Софийска вода“ АД.

Метростанция

Г. М. Димитров