Работно време
Вторник – Неделя

.
Начало / Ново / Lidl Неделя в Музейко (10 декември)

Lidl Неделя в Музейко (10 декември)

Втората неделя от месеца е много специална за Музейко! На 10 декември Детският научен център и Lidl България посрещат малки и големи срещу цена на билета от само 2 лева.

Прекарай незабрaвимо неделния ден заедно със своето семейство! Поиграй сред експозициите в Музейко и се включи в дейностите, предвидени от Lidl България!

А ето я и пълната програма за деня:

Вълшебни писма до Дядо Коледа
Напиши своите Коледни желания и заедно с мама и татко ги отнесете към пощенската кутия, която доставя директно до Лапландия.

Къде? - Читалня, Учебен корпус

Направи сам коледна картичка за своето семейство!
Колко цветове са необходими за най-красивата коледна картичка? Ела и разбери, а после подaри на семейството обично прекрасна картичка от сърце!

Къде? - В зала 6, Учебен корпус

Снежно: Коледни игри с БГ Бъди Активен
С твоите любими приятели от БГ Бъди Активен ще научиш най-забавните снежно-коледни игри.

За деца над 4 години.

Кога? - 11:00 до 16:30*

Къде? - в Мултифункционална зала 1 и 2, ет. 0

*Заниманието ще има пауза от 13:00 до 13:30 часа.

Кулинарни коледни предизвикателства
За Коледната трапеза приготви добавка – сандвич „Снежен човек“ или десерт „Плодово еленче“!

Къде? Кухня, Учебен корпус

Коледна работилница
Деца и родители имат възможност да прекарат цветно и пълноценно време заедно, докато изработват красиви коледни украшения на клечка. Материалите и насоките от нас - настроението, ентусиазма и творчеството от Вас, мили деца и родители!

Къде? Работилница, ет. 2

*Поради ограничен капацитет, Планетариумът няма да работи.

*Ако планирате да дойдете с бебе, моля, имайте предвид, че ще ви помолим да оставите количката в колата си или на паркинга за детски колички в Музейко и ще е добре да ползвате своя слинг или кенгуру. Ако не носите ваш слинг, ще може да вземете назаем от Музейко. Моля, попитайте на касите.

▲▲▲
Често задавани въпроси:

▲ Какво е „Lidl Неделя в Музейко“?

Втората неделя от всеки месец входът за Музейко е на цена от 2 лева за всички посетители, благодарение на щедрата подкрепа на Lidl.

▲ Ограничен ли е достъпът до „Lidl Неделя в Музейко“ по някакъв начин?

В „Lidl Неделя в Музейко“ очакваме много хора в Детския научен център. За да сме сигурни, че всеки ще прекара добре, се налага да ограничаваме достъпа на хора през определен период от време.

▲ Как ще се осъществява достъпът? Мога ли да си купя билет предварително?

Който дойде първи, ще влезе първи. Не правим предварителна регистрация и не продаваме билети предварително.

▲ Колко време ще се наложи да чакам, за да вляза?

Базирано на опита от безплатния ден в Музейко, изчакването на опашката може да достигне два часа в натоварените периоди.

▲ Ще трябва ли да се редя на опашка, ако съм притежател на годишна карта?

Да, всички ще трябва да изчакат на опашка, защото е важно да има контрол над броя на хората в сградата. Тъй като притежателите на годишни карти имат неограничен достъп до музея през цялата година, ги съветваме да изберат друг ден за посещение.

▲ Има ли друго нещо, което трябва да направя или да знам, за да може престоят ми на този ден да бъде по-приятен?

Както по време на всички дни, в които има повече хора, препоръчваме на посетителите да не взимат много багаж със себе си, защото местата за оставяне на лични вещи са ограничени. Ако планирате да дойдете с бебе, моля, имайте предвид, че ще ви помолим да оставите количката в колата си или на паркинга за детски колички в Музейко и ще е добре да ползвате своя слинг или кенгуру. Ако не носите ваш слинг или кенгуру, може да вземете назаем от Музейко. Моля, попитайте на касите.

Метростанция

Г. М. Димитров