Работно време
Вторник – Неделя

.
Начало / Ново / Lidl Неделя в Музейко (14 януари)

Lidl Неделя в Музейко (14 януари)

Втората неделя от месеца е много специална за Музейко! На 14 януари Детският научен център и Lidl България посрещат малки и големи срещу цена на билета от само 2 лева.

Прекарай незабрaвимо неделния ден заедно със своето семейство! Ще бъде приказно и зимно! Поиграй сред експозициите в Музейко и се включи в дейностите, предвидени от Lidl България от 11:00 до 16:30.

А ето я и пълната програма за деня:

Работилница за борчета на клечка

Къде? Работилница, ет.2 на Музейко

Деца и родители имат възможност да прекарат цветно и пълноценно време заедно, докато изработват красиви иглолистни дръвчета на клечка. Материалите и насоките от нас - настроението, ентусиазма и творчеството от Вас, мили деца и родители!

Скоростен пазар

За деца над 4 години

Къде?  Мултифункционална зала 1 и 2, ет. 0 в Музейко

Само в този магазин по-важна е скоростта. С приятелите от БГ Бъди Активен скачай смело! С малко тласък и отборна игра, надвий противника с отбор-мечта!

Подреди си щанд любим

Къде? Зала 6, Учебен корпус

Кой продукт се ражда директно от земята? А кой е този, който получаваш от овцата? За да имаш пъстра гама от продукти в своя магазин, ела да разберем историята и да сортираме!

Създай своя Lidl магазин

Къде? Читалня, Учебен корпус на Музейко

За да създадеш свой модерен магазин, ще трябва да започнеш от начало. С подход към хората и постоянство ще достигнеш своята заветна цел! Ела да поиграем и във виртуалния свят „Създай своя Lidl магазин”.

Гореща точка за покупки

За всички деца и родители

Къде? Зала 5, Учебен корпус

За своята рецепта зареди ресурси. Премини през гореща точка за покупки и обмени Lidl талоните за истински продукти. После смело напред към кухнята!

Създай салата „Зимна свежест“

Къде? Кухня, Учебен корпус

Закупи ли всички необходими съставки? Ела да приготвим заедно любима за сезона салата „Зимна свежест“!

▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Партньорството между Лидл България и Музейко е част от инициативата „Lidl – за твоето дете“. Лидл България заявява дългосрочния си ангажимент към грижата за децата. Инициативата включва серия от активности в три основни и важни области – здравословното и балансирано хранене, спорта и активния начин на живот и образованието и развитието на талантите.

*Поради ограничен капацитет, Планетариумът няма да работи.

*Ако планирате да дойдете с бебе, моля, имайте предвид, че ще ви помолим да оставите количката в колата си или на паркинга за детски колички в Музейко и ще е добре да ползвате своя слинг или кенгуру. Ако не носите ваш слинг, ще може да вземете назаем от Музейко. Моля, попитайте на касите.

▲▲▲

Често задавани въпроси:

▲ Какво е „Lidl Неделя в Музейко“?

Втората неделя от всеки месец входът за Музейко е на цена от 2 лева за всички посетители, благодарение на щедрата подкрепа на Lidl.

▲ Ограничен ли е достъпът до „Lidl Неделя в Музейко“ по някакъв начин?

В „Lidl Неделя в Музейко“ очакваме много хора в Детския научен център. За да сме сигурни, че всеки ще прекара добре, се налага да ограничаваме достъпа на хора през определен период от време.

▲ Как ще се осъществява достъпът? Мога ли да си купя билет предварително?

Който дойде първи, ще влезе първи. Не правим предварителна регистрация и не продаваме билети предварително.

▲ Колко време ще се наложи да чакам, за да вляза?

Базирано на опита от безплатния ден в Музейко, изчакването на опашката може да достигне два часа в натоварените периоди.

▲ Ще трябва ли да се редя на опашка, ако съм притежател на годишна карта?

Да, всички ще трябва да изчакат на опашка, защото е важно да има контрол над броя на хората в сградата. Тъй като притежателите на годишни карти имат неограничен достъп до музея през цялата година, ги съветваме да изберат друг ден за посещение.

▲ Има ли друго нещо, което трябва да направя или да знам, за да може престоят ми на този ден да бъде по-приятен?

Както по време на всички дни, в които има повече хора, препоръчваме на посетителите да не взимат много багаж със себе си, защото местата за оставяне на лични вещи са ограничени.

Метростанция

Г. М. Димитров