Начало / Новини / Поредица ателиета "Човешкото тяло" ( ...

Поредица ателиета "Човешкото тяло" (обновена на 1.03)

От януари в Музейко започна поредица от ателиета на тема "Човешкото тяло" с водещ прекрасната Камелия Митева от Био игри.

Целта им е децата да научат повече за тялото си, за да могат да взимат информирани решения за здравето си и да го уважават. Поредицата развива не само практическите умения и креативното мислене чрез игра и директен опит,  но и логическото мислене и желанието за откриване и усъвършенстване на личностните качества на децата.

Продължителност: 1 час
Възрастова група: 8-12
Форма на работа: експерименти, ролеви игри, дискусии, симулации и др.
Брой деца: 12
Честота: Веднъж месечно

Участието в ателиетата е напълно безплатно, благодарение на подкрепата на мобилно приложение „Здрави“ и Музейко. Необходимо е единствено предварително записване. Регистрацията за втората тема "Храна и храносмилане", която ще се проведе през февруари, става чрез формата за записване, която ще намерите като последвате връзката в наименованието.

Теми в поредицата:

1.Защо клетки и ДНК?- за деца от 8 до 11 години
21.01 (събота) от 11:30 до 13:00

Защо клетки и ДНК?- за деца от 12 до 16 години
22.01 (неделя) от 11:30 до 13:00

2. Храна и храносмилане- за деца от 8-11 години
18.02 (събота) от 14:00 до 15:30ч.

Храна и храносмилане- за деца от 12-16 години
19.02 (неделя) от 14:00 до 15:30ч.

3. "Кървави“ експерименти
18.03 Само за възрастова група 8 - 12 години
(записването започва на 1.03 )

Кратко описание:

Как бие човешкото сърце? За какво служи то? Защо сърцето ни започва да бие бързо, когато тичаме? Какво е пулс? Полезно ли е да спортуваме и защо? Участниците ще видят истинско сърце и ще могат да го изследват. Ще участват в състезателна игра за мерене на бавен и бърз пулс, както и в ролева игра, по време на която децата ще трябва да работят заедно, за да накарат макетът ни на сърце да заработи. Всяко дете ще си направи сърце. Това ателие насърчава работата в група, логическото и творческото мислене.

4.  Направи човешко тяло
29.04 Само за възрастова група 8 - 12 години

Кратко описание:

Децата ще разгледат и открият най-важните системи в човешкото тяло чрез няколко ролеви игри, моделиране и филмчета. След това всяко дете ще създаде човешко тяло, както то си го представя. Това занимание насърчава творческото мислене и работата в група.