Начало / Училищни групи / Музейко в училище

Училищни групи:

Музейко в училище

Ако няма как да дойдеш в Музейко, Музейко ще дойде в твоето училище!

Изнесената програмата на Детския научен център е разработена за ученици от 1 до 4 клас в София-град. Екипът на Музейко може да Ви посети от вторник до петък, между 10.00 и 16.30 ч. и да изнесе своята програма в рамките на 1 учебен час. Изберете програма и тема според възрастта на децата.

За ученици от 1 и 2 клас

Научна работилница: Хитрата Дидона
Да се върнем назад, назад във времето (приблизително 3 000 години) с една изключително интересна легенда, която разказва за основаването на град Картаген. Замесена е и една митична царица – Дидона, дъщеря на финикийския цар Тир, която - освен много красива - била и изключително хитра. И умна. А какво точно е сторила, тъй умно и хитро, та все още да си спомняме за нея? Елате и ще разберете в нашата работилница.

За ученици от 3 и 4 клас

Научна работилница: Звездни детективи

Небесните съзвездия крият шокиращи криминални подробности от живота и навиците на древногръцките и древноримски богове и герои. За да ги разкрием, първо ще трябва да открием съзвездията на северното небе. Ела с нас в това вълнуващо приключение сред звездите.

Важно

Екипът на Музейко ще пристигне в училището 30 минути преди началния час на програмата.

За провеждане на дейностите е необходимо стаите да са оборудвани с проектор за прожектиране, екран, маси и столове (или чинове) за всяко дете.

За да може екипът ни бързо и лесно да стигне до Вас, моля, посочете в заявката точният адрес на училището и особености за достъп, ако има такива.

Цена

Всяка програма е с продължителност от 1 учебен час  за 1 клас и е на стойност 10 лв./дете. За да дойде Музейко във Вашето училище, трябва да осигурите посещение в минимум 3 класа.

Ако Вие сте учител и искате Музейко да Ви посети

1. Изтеглете и попълнете формуляр
"Заявка за МУЗЕЙКО В УЧИЛИЩЕ";
2. Изпратете формуляра на edu@muzeiko.bg;
3. Очаквайте писмено потвърждение на Вашата заявка.

Очакваме Ви!