Начало / Училищни групи / Програми за 5 - 8 клас

Училищни групи:

Програми за 5-8 клас

Очаквайте новите ни учебни програми, отговарящи на стандартите за STEM образование. Следете сайта ни за актуална информация.

Млади учени и опитни педагози се грижат за незабравимото преживяване на деца и учители по време на Вашето посещение.Музейко разкрива вълнуващи тайни от необятния свят на науката. Нашите образователни програми са разработени с препратка към учебното съдържание.

Изберете си програма:

Вариант 1:

Наука с ДНК в Музейко I Подходящо за: 5 – 7 клас

Детски Научен Клас гостува на Музейко със спиращите дъха научни демонстрации в своето интерактивно научно шоу, водено от Явор Денчев, магистър по микробиология и учител с дългогодишен опит. Интерактивната наука стимулира вроденото детско любопитство и приключенско чувство, развива въображението и оформя собствено рабиране за света.
Докато се забавляват и забъркват слузести отвари, разкриват невидими съобщения, или си взимат душ със сух лед, децата неусетно ще се запознаят с основните принципи на научната мисъл и ще развият въображението и изобретателността си.

Капацитет: минимум 50 деца, максимум 90 деца.

Провежда се в сряда. Начални часове от 9:30 / 10:00 / 11:00 / 11:30.

Вариант 2:

Музейко ОТКРИВАТЕЛ: научни мисии | Подходящо за: 5 – 6 клас |

Вълнуващите загадки и мисии предизвикват децата да преживеят интерактивните експозиции в Музейко, използвайки метода Лов на съкровища. Учениците получават карти със снимки или част от снимки от изложбата и те трябва сами да открият изображенията в експозицията и да изпълнят придружаващата ги задача.

Продължителност: 2 часа

Вариант 3:

Музейко УЧЕН: научни работилници | Подходящо за: 5 – 8 клас |

Този формат включва една научна работилница (по избор) в зала и тематична разходка из част от изложбите на Музейко.

Продължителност: 2 часа

Научна работилница Въведение в клетката | Подходящо за: 5 – 6 клас |

Въвежда учениците в клетъчната теория и разглежда клетката – градивна единица на живите същества. Серия от демонстрации ги запознават с процесите на обмяна на веществата, дифузия, осмоза и пропускливост на клетъчната мембрана. Всеки ученик изработва модел на клетка, докато се запознава с основните структури в нея, приготвя микроскопски препарати и извършва наблюдения на различни видове клетки.

Научна работилница Химични реакции | Подходящо за: 5 – 6 клас |

Децата изследват химическите свойства на веществата и по вълнуващ начин се запознават с понятията реакция, реагент и продукти на реакция. Учениците ще разпознаят химични реакции в ежедневни ситуации и чрез серия от лабораторни експерименти ще наблюдават признаци на химични реакции.

Научна работилница Двойната спирала | Подходящо за: 7 – 8 клас |

Работилницата ДНК запознава учениците с ролята на тази молекула в определянето на наследствените белези и разнообразието на живите същества, с човешкото размножаване и зародишно развитие. Демонстрации и игри въвеждат нивата на организация на ДНК - от ген през хромозоми до геном. Дискутира се ролята на мутациите и на биотехнологиите в ежедневието ни. С практическа дейност всеки ученик влиза в ролята на генен инженер и извлича ДНК като допълва знанията си за химичните свойства на нуклеиновата киселина.

Научна работилница Клетката град | Подходящо за: 7 – 8 клас |

Учениците имат възможност да разширят своето разбиране за строежа и функцията на различни видове клетки. Демонстрация представя органелите в клетката. Учениците затвърждават показаното в отборна работа с макети на клетки. Под формата на игра те изследват връзката между функцията на различни човешки клетки, техните форма и съдържание, и допълват новите знания с микроскопски наблюдения.

Планетариум

Елате в света на необятния космос! Какво представляват съзвездията? Как се образуват галактиките? Как изследваме нашата слънчева система? Отговорите на тези въпроси ще откриете в нашия Планетариум.

Училищно посещение (5 - 8 клас) без водещ и образователна програма от Музейко

Училищна група може да посети Музейко и без тематична програма и без водещ от Музейко. Учителите водят групата по време на целия престой (1 учител отговаря за макс. 10 деца) и носят отговорност за безопасността и дисциплината на децата в Музейко.

Ако планирате училищно посещение без водещ от Музейко, не е необходимо да попълвате Формуляр "Заявка за посещение на училищна група", но ще бъде от взаимна полза да ни изпратите имейл на edu@muzeiko.bg с броя на децата, датата и началния час на посещение.

Запишете се бързо и лесно:

1. Изпратете попълнената заявка за посещение на edu@muzeiko.bg (Заявката ще откриете под този текст)

2. Ще получите потвърждение до 3 работни дни.

3. В деня на Вашето посещение водещ от Музейко посреща групата и при организирано посещение ръководи групата по време на програмата. Присъствието на учителите осигурява пълноценно и приятно посещение.

ВАЖНО:

Групови/училищни посещения по образователна програма с водещ се провеждат само от вторник до петък. През уикенда в Музейко не се провеждат групови/училищни посещения с водещ.

Вход свободен за един учител/ръководител  на всеки 10 деца в групата.

Посещение само за учители:

Възползвайте се от възможността да разгледате нашия Детски научен център преди посещението с учениците. Всеки петък от 10,00 до 12,00 и от 16,00 до 18,00 часа се провеждат свободни посещения за учители. Необходимо е предврително записване на телефон 02 902 00 09, 02 902 0025 или да ни изпратите имейл на edu@muzeiko.bg с информация за училището в което преподавате, Вашите имена и контакти, клас в който преподавате и кога ще ни посетите- дата и час.